Česnekové copy

Česnek z jižní Moravy

Naše odrůdy

Rusák

Český česnek (paličák) je v chuti velmi silný, stroužky velké (4-8ks), skladovatelnost velmi dobrá. V copu může vydržet i při pokojové teplotě (např. v kuchyni či špajzu) až do nové úrody - bližší informace zdeIdeální na vaření - bramboráky, špenát, naložení masa, apod. Již před více než 20 lety byla právě z rusáku vyšlechtěna asi nejznámnější česká odrůda - Dukát (firma Moravosed).

Vekan

Český česnek (paličák) šlechtitele Ing. Kozáka, chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá, stroužky střední (8-12ks), skladovatelnost dobrá (max. do dubna až května při nižších teplotách!). Ideální k přímé konzumaci - topinky, ke grilovanému masu či klobáskám, apod.

 

Výše uvedené odrůdy pěstujeme v různém množství již mnoho let, např. rusák neboli tzv. klon ruského paličáku máme již cca 20 let a jsme s ním nad míru spokojeni. 

 

Pozor na podvodníky, kteří velmi často prodávají dovážený česnek za český - velmi často je takto prodáván česnek u silnice nebo i na různých stáncích. Nebo se také prodává "český česnek" vypěstovaný v ČR ovšem z cizích (dovezených) odrůd.